Cała społeczność naszej szkoły uczciła 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wyjątkowy i niezwykle podniosły sposób. Na placu przed szkołą wszyscy wspólnie zatańczyli uroczystego poloneza – symbol jedności, tradycji i narodowej dumy. Do tańca dołączył również Przewodniczący Rady Gminy Bliżyn, co nadało wydarzeniu szczególny charakter.
Nie zabrakło także odśpiewania hymnu państwowego, przypomnienia najważniejszych założeń Konstytucji oraz wysłuchania pięknych, artystycznych piosenek o Ojczyźnie.
W ramach obchodów rozstrzygnięto również szkolny konkurs plastyczny. Poszczególne klasy przygotowały wspólne plakaty, ukazujące idee Konstytucji 3 Maja, powody do dumy narodowej oraz piękno polskiej przyrody i kultury. Chętni uczniowie stworzyli także indywidualne prace, które zostały nagrodzone i docenione za pomysłowość oraz zaangażowanie. 🎨
To spotkanie było nie tylko lekcją historii, ale także dowodem na to, że patriotyzm wciąż jest żywy – obecny w naszych gestach, słowach i wspólnym przeżywaniu ważnych dla Polski chwil. Pamiętając o przeszłości, uczymy się doceniać czasy, w których żyjemy, i odpowiedzialnie patrzeć w przyszłość.