Aktualności
Rok szkolny 2024/2025
Rada
Rozstrzygnięcie zapytań ofertowych
Wakacje
Zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się według następującego harmonogramu:
- 7.45 – wyjazd busa po uczniów
- 8.00 – Msza Święta
- po mszy wspólne przejście na plac szkolny i spotkanie wszystkich uczniów na dolnym holu z Dyrektorem Szkoły
- spotkania z wychowawcami w klasach
Obchody Dnia Patrona
Kontynuując zeszłoroczną tradycję, 11 czerwca całą szkołą wybraliśmy się na wycieczkę śladami naszego patrona, tym razem do Woli Okrzejskiej. Zwiedziliśmy tam urocze muzeum utworzone w miejscu, gdzie urodził się ten wybitny pisarz. Rozrywki, również intelektualnej, dostarczyła nam z kolei wizyta na Farmie Iluzji, gdzie można było doświadczyć przeróżnych psikusów, jakie płatają nam nasze zmysły. Wyprawę zaliczamy do bardzo udanych.
Dzień Dziecka i Sportu
4 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka i Sportu. Deszczowa pogoda zmusiła nas co prawda do zmiany planów, ale i tak bawiliśmy się fantastycznie! Na uczniów czekały między innymi stoiska z popcornem, watą cukrową, tatuażami i warkoczykami.
Wyjątkową atrakcją była wizyta piłkarzy ręcznych z drużyny Industria Kielce. Dzieci miały okazję zdobyć autografy, zrobić sobie zdjęcia z zawodnikami oraz porozmawiać o ich sportowych osiągnięciach.
Nie zabrakło także konkursów sportowych dla uczniów, które dostarczyły wszystkim mnóstwo emocji.
Zapraszamy na zajęcia ruchowe
Drogie mamy i tatusiowie, a także pozostali sympatycy naszej szkoły!
Serdecznie zapraszamy na zajęcia ruchowe dla rodziców oraz innych osób, które pragną poprawić swoją kondycję i sprawność fizyczną.
Nasze zajęcia mają na celu troskę o zdrowie i dobre samopoczucie, jednoczenie dając pozytywny przykład dla naszych dzieci. Przewidujemy różnorodne ćwiczenia m.in.: aerobowe, wzmacniające mięśnie, gimnastyczne, rozciągające, ćwiczenia z przyborami oraz przyrządami - piłką fitness, obciążeniami, drabinką itp., a także gry i zabawy ruchowe.
Zajęcia będą odbywały się 2 razy w tygodniu przez cały maj i będą trwały 60 minut.
Najbliższe dbędą się w poniedziałek (13.05.24r.) o godzinie 16:30 na sali gimnastycznej w naszej szkole.
Obowiązuje strój sportowy oraz zmienne obuwie na jasnej podeszwie.
Prowadząca: p. Katarzyna Majstrak
Serdecznie zapraszamy!
Majowe święta
Konstytucja Trzeciego Maja
W podniosłej atmosferze i w obecności zaproszonych gości uczciliśmy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
Pod okiem nauczycieli uczniowie z różnych klas przygotowali niezwykły występ. Obok tradycyjnych piosenek i wierszy patriotycznych pojawiły się zaskakujące elementy, takie jak taniec z flagami. Wszystko to sprawiło, że po raz kolejny przypomnieliśmy sobie, dlaczego warto być dumnym z bycia Polakiem.
"Z talentem przez świat"
W dniu 25.04.2024 w imieniu Szkoły Podstawowej w Odrowążku Wójt Gminy Bliżyn Mariusz Walachnia i skarbnik Gminy Bliżyn p. Beata Ozan podpisali umowę na realizację projektu finansowego że środków unijnych na kwotę 609 260,00 zł.
Celem głównym projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Odrowążku.
Projekt przewiduje następujące działania:
- doposażenie pracowni przedmiotowych
- podniesienie kompetencji kluczowych uczniów poprzez realizację zajęć dodatkowych z matematyki, języka angielskiego, chemii, biologii, ekologii, informatyki, koła dziennikarskiego, koła turystycznego
- zajęcia specjalistyczne - korygowanie wad postawy
- zajęcia psychologiczne
- doradztwo zawodowe
- wyjazdy edukacyjne do Wrocławia, Sandomierza i Łodzi
- zajęcia interdyscyplinarne w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim i Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach
Okres realizacji projektu: 01.09.2024 - 30.06.2026r.
Dzięki projektowi uczniowie S.P. w Odrowążku będą mieli szansę realizować swoje marzenia, rozwijać się intelektualnie i zdrowotnie.
Koordynatorem projektu jest Pani Małgorzata Siek.
Cieszymy się ogromnie, że udało nam się przystąpić do projektu, w ramach którego nasi podopieczni będą mogli korzystać z darmowych zajęć rozwijających.
Zajęcia sensoryczne w klasach 0 - I
W piątek odbyły się kolejne zajęcia sensoryczne dla naszych małych artystów
z klas 0-1. Tym razem dzieci malowały makaron, co sprawiło im wiele radości. Jest to doskonały sposób na rozwijanie zdolności manualnych i kreatywności u naszych najmłodszych uczniów.
Dzień Ziemi
Dnia 22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole odbyła się prelekcja pracownika Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
Przedstawicielka parku zaprezentowała występującą w nim florę i faunę oraz opowiedziała o dziedzictwie kulturowym naszego województwa. Wyświetliła prezentację z dużą ilością zdjęć, a także przeprowadziła quizy.
Kibicujemy Koronie
W piątek 19.04 nasi uczniowie wsparli swoim dopingiem zawodników Korony Kielce podczas meczu z Radomiakiem. Drużyna z Kielc zwyciężyła wynikiem 4:0, co wzbudziło ogromną radość kibiców z naszej szkoły
Dziękujemy serdecznie Pani Katarzynie Cedro-Lisowskiej za zorganizowanie tego fantastycznego wyjazdu, który był nie tylko sportowym wydarzeniem, ale również okazją do budowania więzi społeczności szkolnej.
Współpraca między szkołą a rodzicami jest niezwykle owocna, a taki wyjazd to doskonały przykład jak wspólnymi siłami tworzymy niezapomniane doświadczenia dla naszych uczniów!
Uwaga!
Przypominamy, że dni 29 i 30 kwietnia 2024r. są w naszej szkole dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
Życzenia
Z talentem przez świat - nowy projekt
Projekt realizowany przez Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza w Odrowążku z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021- 2027 w ramach Działania 8.2 Podnoszenie jakości kształcenia podstawowego.
Celem głównym projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętnośąci przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w odrowążku.
Projekt przewiduje następujące działania:
- doposażenie pracowni przedmiotowych,
- podniesienie kompetencji kluczowych uczniów poprzez realizację zajęć dodatkowych z matematyki, języka angielskiego, chemii, biologii, ekologii, informatyki, koła dziennikarskiego, koła turystycznego,
- zajęcia specjalistyczne - korygowanie wad postawy,
- zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne,
- zajęcia psychologiczne,
- doradztwo zawodowe,
- wyjazdy edukacyjne do Wrocławia, Sandomierza i Łodzi,
- zajęcia interdyscyplinarne w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim i Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach.
Okres realizacji projektu: 01.09.2024 - 30.06.2026r.
Dzień Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet męska część Samorządu Uczniowskiego zorganizowała dla swoich koleżanek serię zadań i wyzwań. Dziewczyny musiały wykazać się sprawnością precyzyjnego i jednocześnie szybkiego nawlekania koralików, utrzymania książki na głowie podczas tańca, a także umiejętnością jedzenia bez używania rąk. Wszystkie zabawy przysporzyły dużo radości i śmiechu.
Na koniec chłopcy złożyli życzenia i obdarowali Panie wcześniej przygotowanymi kwiatami i cukierkami.
Uwaga zmiana planu lekcji
Informujemy, że od 26 lutego zostaje zmieniony plan lekcji. Aktualny plan jest dostępny w dzienniku librus i na stronie szkoły (zakładka - plan lekcji)