Ferie zimowe
Wesołych Świąt!
Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich – rodziców, absolwentów, przyjaciół, sympatyków naszej szkoły – przekazują dyrekcja, pracownicy i uczniowie.
Niech te Święta Bożego Narodzenia przyniosą Wam spokój i ciepło, a Nowy Rok niech obdarzy Was mnóstwem nowych szans i spełnieniem marzeń. Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku!
Jasełka 2024 – świąteczna magia w naszej szkole
- 14
Dziś w naszej szkole odbyło się wyjątkowe przedstawienie jasełkowe, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Uczniowie klas IV-VI, pod kierownictwem pani Małgorzaty Głowali, wcielili się w role bohaterów tradycyjnej opowieści o narodzinach Jezusa, przygotowując piękną inscenizację, która poruszyła serca wszystkich obecnych.
Wielką radość na początku sprawił występ najmłodszych – dziewczynki z klas 0, II i III zaprezentowały wspaniałą choreografię, którą rozświetliły scenę i wprowadziły do świątecznej atmosfery.
Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem, któremu przewodził ks. Wincenty Chodowicz. To był piękny moment, w którym cała szkoła połączyła się w śpiewie, dzieląc się radością Bożego Narodzenia.
Swoją obecnością zaszczyciły nas panie radne: Aneta Smulczyńska i Katarzyna Cedro-Lisowska, które przekazały uczniom upominki, wyrażając radość z możliwości uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Z kolei przed jasełkami odbyły się wigilie klasowe, podczas których uczniowie dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i spędzali czas w gronie kolegów i koleżanek.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy przyczynili się do tego wyjątkowego wydarzenia. Jasełka to nie tylko piękna tradycja, ale także wspaniała okazja do wspólnego świętowania i budowania świątecznej atmosfery w naszej szkole.
Spotkanie z Pracownikiem Nadleśnictwa Suchedniów
- 7
12 grudnia 2024r. pogłębialiśmy wiedzę leśną z Pracownikiem Nadleśnictwa Suchedniów, jednocześnie w części warsztatowej zajęć budowaliśmy budki lęgowe dla ptaków.
Dla tych którzy nie pamiętają przypominamy, aby odpowiednio powiesić budki lęgowe - preferowane kierunki wieszania budek to południowy wschód, północny zachód i północ. Najważniejsze jednak, aby budka nie była wystawiona na działanie silnego światła słonecznego (podczas upałów może to doprowadzić do śmierci piskląt z przegrzania), a także ich nie impregnowaniu i malowaniu.
Konkurs plastyczny "Poznajemy kraje Unii Europejskiej"
3 grudnia 2024 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie, odbyło się VII Sympozjum Naukowe poświęcone Unii Europejskiej pt. „Nasze korzyści z udziału Polski w Unii Europejskiej”.
W ramach sympozjum odbył się konkurs plastyczny pt. "Poznajemy kraje Unii Europejskiej" dla szkół podstawowych z powiatu koneckiego. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów: Paulina Grabka, Natalia Wąsik, Oskar Lisowski, Maria Szac, Kacper Zgrzebnicki. W kategorii Szkoły Podstawowe, klasy V –VI wyróżnienie otrzymała Maria Szac, pozostali uczniowie otrzymali nagrody za udział.
Serdeczne gratulacje.
Mikołajki w Centrum Nauki Da Vinci
6 grudnia uczniowie klas IV-VIII wybrali się na wycieczkę sfinansowaną przez realizowany w szkole projekt unijny "Z talentem przez świat".
Uczestnicy wyjazdu odwiedzili Centrum Nauki Da Vinci, a także zwiedzali wczesnobarokowy dwór Starosty Chęcińskiego. Celem wycieczki było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania naukami przyrodniczymi poprzez aktywne i kreatywne działanie.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
to powód jest do myślenia.
Mnożenie, dzielenie to super sprawa,
naucz się tego – to świetna zabawa.W 2024 roku obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbywają się 15 listopada. To już 14 edycja tej międzynarodowej akcji.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia stworzył Andrzej Grabowski – twórca Kart Grabowskiego i wielki pasjonat nauczania matematyki przez zabawę. Jako organizator Mistrzostw Polski w Tabliczce Mnożenia poszedł o krok dalej, bo tabliczka mnożenia jest przecież taka sama na całym świecie.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie. Ma ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
W naszej szkole XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodziliśmy w październiku i listopadzie. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Uczniowie grali w Karty Grabowskiego - Tabliczka mnożenia, to karty, które uczą tabliczki mnożenia do 100,
a także pomagają ją utrwalić w trakcie emocjonującej zabawy. Karty te są idealne do gry zarówno w domu, jak
i w szkole.W klasach 4-8 były rozwiązywane krzyżówki matematyczne pozwalające wyłonić klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując przykłady na czas.
Gratulujemy wszystkim MISTRZOM tabliczki mnożenia!
Najstarsze znane tabliczki mnożenia były używane przez Babilończyków około 4000 lat temu. Używali jednak podstawy 60. Najstarsze znane tabliczki używające podstawy 10, to chińska tabliczka mnożenia dziesiętnego na paskach bambusowych datowana na około 305 r. p.n.e., w okresie Walczących Królestw w Chinach.
Historia sięga czasów starożytnych, a za twórcę tego sposobu zestawienia wyników mnożonych liczb uważa się Pitagorasa. Jest to więc metoda znana od dawna, a powszechne wykorzystywanie jej do dzisiaj to niewątpliwie dowód skuteczności. Warto jednak dodać, że nie tylko Pitagoras wymyślił tabliczkę mnożenia.
11 Listopada
12.11.2024r odbyła się uroczysta akademia poświęcona 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas której obecny był Wójt Gminy Bliżyn Mariusz Walachnia. Przesłaniem tegorocznego święta obchodzonego przez społeczność szkolną było upamiętnienie tych wszystkich, którzy walczyli o ojczyznę w myśl hasła "Bóg - honor - ojczyzna". W trakcie widowiska śpiewano pieśni patriotyczne, przytaczano teksty polskich poetów oraz myśli twórcy Polski niepodległej Józefa Piłsudskiego, który stwierdził "Historię swą piszecie sami, bo inaczej napiszą ją za was inni i źle". Weźmy sobie do serca te słowa, niech będą one przesłaniem dla młodego pokolenia Polaków. Ceńcie te wartości, które w życiu są ważne. Niech hasła "Bóg-honor- ojczyzna" będą podtrzymywane i szanowane, bo tylko od Was zależy przyszłość naszego narodu. Pamiętajcie o polskich bohaterach, historii a przede wszystkim, że jesteście Polakami. "Przez serce żywe co w sercach nam bije, bo wolność to jest tyle ilu nas poległo i wolność to jest tyle, ilu nas tu żyje". Akademię przygotowała Agnieszka Paszkiel, gościnnie wystąpiła klasa 2 pod kierunkiem Izy Olesińskiej. Dekorację przygotowały Agnieszka Kołakowska, Iza Olesińska. Oprawą muzyczną zajął się Łukasz Pietrzyk.
II miejsce naszych uczniów w konkursie powiatowym
7 listopada nasi uczniowie z klasy V w składzie: Julian Wojtachnio, Kacper Zgrzebnicki, Maciej Kołakowski, wywalczyli II miejsce w powiatowym konkursie "Bezpieczeństwo na piątkę", zorganizowanym przez Wydział Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódziej Policji w Kielcach wspólnie z Kuratorium Oświaty w Kielcach.
Święto Niepodległości
Godzina kodowania
- 4
W ostatnim tygodniu uczniowie klas 4, 5 i 6 mieli okazję wziąć udział w ciekawym wydarzeniu związanym z Europejskim Tygodniem Kodowania. Łączyli się online do kursów „godzina kodowania” na code.org i próbowali swoich sił w programowaniu. Niezmiennie najczęściej wybieraną grą do kodowania był Minecraft. Uczestnicząc w niezwykłych misjach oddalonych w czasie i przestrzeni, uczniowie doskonalili umiejętność programowania, a także inne kompetencje przyszłości, m.in. kreatywność czy krytyczne myślenie.
"Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia"
Dzień 16 października jest corocznie obchodzony jako kolejna Rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Z tej okazji członkowie Szkolnego Koła Caritas naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny nawiązujący do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego "Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia". Młodzi wykonawcy ukazali nam szczególny rys życia i posługi Karola Wojtyły, w którym uczestniczył ból i cierpienie zarówno fizyczne, jak i duchowe.
Dzień Edukacji Narodowej
11 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia oraz akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji gościliśmy przedstawicieli władz gminy, na czele z wójtem Mariuszem Walachnią. Pierwszoklasiści, pełni emocji, zostali oficjalnie przyjęci do grona naszej szkolnej społeczności. Dodatkowo Samorząd Uczniowski przygotował zabawną scenkę, w której nauczyciele mogli zobaczyć siebie w krzywym zwierciadle.
Dzień Chłopaka w naszej szkole
Jak co roku w Dniu Chłopaka dziewczęca część naszego samorządu uczniowskiego zorganizowała dla swoich kolegów serię ekscytujących zabaw i konkursów. Chłopcy mogli wziąć udział w konkursach sprawnościowych i zwinnościowych przy gorącym dopingu publiczności.
Wyjazd na mecz
Godziny dostępności nauczycieli
Nauczyciele będą dostępni dla uczniów i rodziców w następujących godzinach:
Poniedziałek
13.00 – 14.00 – Głowala Małgorzata
13.55 – 14.55 – Kowalik – Szpiech Elżbieta (co 2 tygodnie)
Wtorek
7.45 – 8.45 – Mendak Łukasz
16.10 – 17.10 – Majstrak Katarzyna
15.30 – 16.30 – Paszkiel Agnieszka
15.30 – 16.00 – Jabłońska Beata
Czwartek
13.00 – 14.00 – Gębska Grażyna
14.00 – 15.00 -Orczyk Paulina
15.40 – 16.40 – Siek Małgorzata
Piątek
7.45 – 8.45 – Olesińska Izabela
7.20 – 8.20 – Kołakowska Agnieszka
Sprzątanie Świata
20.09 nasza szkoła dołącza do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Każda klasa wraz z opiekunem uda się w wyznaczony rejon aby posprzątać teren.
Szczepienia przeciw HPV
PRZEWODNIK_DLA_RODZICOW_SZCZEPIENIA.pdf
deklaracja_dotycząca_szczepienia.docx
https://www.gov.pl/web/zdrowie/hpv
Zwrot pozwoleń w terminie do 16.09.2024r.
Zapraszamy na mecz
Rok szkolny 2024/2025