14 marca odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem Młodzież zapobiega pożarom.
W kategorii klas I - VI nasza uczennica Magda Bernatek zajęła drugie miejsce a w kategorii klas VII - VIII Natalia Dulęba była trzecia. Gratulujemy i życzymy powodzenia w eleiminacjach powiatowych.
Aktualności
Gminny etap OTWP
UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE
W dniach 01,02,03 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbywać się będą Rekolekcje Wielkopostne. W tych dniach nie odbędą się zajęcia dydaktyczne, natomiast Nauczyciele pełnić będą dyżury opiekuńcze, na które zapraszamy uczniów od godziny 900.
Oddział „O” pracować będzie w godzinach 900 – 1300. Uruchomione będą przywozy w godzinach 820 i 1115 oraz odwozy po Mszy rekolekcyjnej o godz. 1315.
Dyrektor Szkoły
DZIEŃ KOBIET
Z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą przygotował Samorząd Szkolny wraz z p. I. Banasik – Zep i p. B. Kalarus.
Montaż słowno – muzyczny był pełen humoru. Wywołał wiele uśmiechu i radości na twarzach całej naszej społeczności szkolnej. Na zakończenie Pan Dyrektor złożył wszystkim Paniom i uczennicom najserdeczniejsze życzenia.
Mój smartfon ...
28 lutego 2019 r. klasy I, II, IV i VI brały udział w prelekcji „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” w ramach kampanii społecznej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Uczniowie zapoznani zostali z zasadami bezpiecznego korzystania z telefonu i Internetu. Prowadzący zwrócili wszystkim uwagę na zagrożenia i pułapki z jakimi mogą mieć kontakt w sieci. Na zakończenie każdy uczeń za udział w zajęciach otrzymał upominek od pracowników UKE.
Brawo nasi uczniowie!
22.02.2019r. drużyna złożona z uczniów klasy VI i VII pod opieką p. Danuty Zarzyckiej wzięła udział w I Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych zorganizowanego przez p. Dorotę Cukrowską, p. Roberta Jurkiewicza i p. Sławomira Młodawskiego.
Nasi uczniowie – Wiktor Kwaśniewski, Emil Lisowski, Kacper Piotrowski i Kacper Ściegienny odnieśli sukces zdobywając I miejsce w gminie. Z rąk Pana Wójta Mariusza Walachni i dyr. Grzegorza Jędrzejczyka odebrali puchar i okolicznościowe medale.
Naszej drużynie gratulujemy!
Walentynki
Z okazji Dnia Św. Walentego w naszej szkole działała poczta walentynkowa. Uczniowie wykonali wiele kartek z życzeniami. W dniu 14.02 odbył się uroczysty apel, na którym najpiękniejsze walentynki zostały nagrodzone.
Rekrutacja do szkół
Naukowa epidemia czary mary i alchemia
Dnia 11.02.2019r. w naszej szkole odbył się spektakl pt. „Naukowa epidemia czary mary i alchemia”. Przedstawienie zawierało w sobie elementy wykładu, laboratoriów naukowych oraz interaktywnego quizu, który pozwala uczniom na czynny udział w eksperymentach.
Dzień Babci i Dziadka
Dnia 31.01.2019r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez uczniów klas O, I, II, IV i VIII wraz z wychowawcami. Licznie przybyli goście z dużą radością słuchali występu swoich wnucząt.
Podczas uroczystości dzieci prezentowały swoje talenty: recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Uczniowie klasy VIII przygotowali przedstawienie pt. „Kwiatki dla Babci i Dziadka”.
Wszystkie Babcie i Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek.
Uroczystość zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem „Sto lat”. Następnie goście wraz wnukami udali się na słodki poczęstunek.
Semestralne zebranie z Rodzicami
Dnia 29.01.2019r. odbyło się semestralne zebranie z Rodzicami.
W części pierwszej dyrektor szkoły podsumował wyniki klasyfikacji za I semestr r. sz. 2018/2019.
Dla Rodziców uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu, zostały wręczone listy gratulacyjne. Otrzymali je Państwo:
z kl. IV Anna i Paweł Ściegienni
z kl, V Justyna i Grzegorz Jęczmińscy
Elżbieta i Marcin Woźniakowie
z kl. VI Gabriela i Tomasz Bernatek
Renata i Józef Kijanka
Anna Żelezik i Miron Kurp
Elżbieta i Robert Misiowiec
z kl. VII Justyna i Krzysztof Jańczyk
Ewelina i Paweł Lisowscy
Agnieszka i Karol Łuszczyńscy
Anna i Paweł Ściegienni
z kl. VIII Wioletta i Piotr Dulęba
Monika i Zygmunt Lisowscy
Po spotkaniu ogólnym Rodzice udali się do klas na spotkanie z Wychowawcami.
BARDZO DZIĘKUJEMY
ZABAWY CZAS
W sobotę 12 stycznia 2019r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa wieńcząca trudy semestralnej nauki i wprowadzająca w czas odpoczynku w trakcie ferii.
Zabawa odbyła się w dwóch turach: przed południem bawili się uczniowie klas 0,I,II i IV a po południu starsi z klas V-VIII.
Samorząd Uczniowski przygotował konkursy a Rada Rodziców nagrody, poczęstunek i tradycyjne paczki choinkowe.
Wesołej atmosfery i szkolnej zabawy było co nie miara, wszyscy będą choinkę wspominać długo.
Dziękujemy Rodzicom, Wychowawcom i Sponsorom – Bankowi Spółdzielczemu w Suchedniowie, Nadleśnictwu Suchedniów i Pani Monice Banasik oraz Firmie „Osówka” i Panu Łukaszowi Mączyńskiemu za wspaniałe paczki, nagrody i przygotowanie zabawy!
A teraz tanecznym krokiem idziemy spędzać ferie zimowe!!!
UWAGA RODZICE
Zapraszamy Państwa na semestralne spotkanie dnia 29 stycznia 2019r. (wtorek) w/g poniższego harmonogramu:
- godz. 1600 - zebranie ogólne na holu dolnym
- godz. 1630 - zebrania Rodziców z Wychowawcami klas.
Dyrektor i Rada Pedagogiczna
Spotkanie z Policją
Dnia 8 stycznia 2019 roku nasi uczniowie spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej. Panowie: asp. sztab. Emil Sadza i asp. sztab. Norbert Łoboda przekazali uczniom cenne informacje o tym, jak bezpiecznie spędzić zimowe ferie, jak nie zachowywać się, by ustrzec siebie i innych od następstw nieszczęśliwych wypadków na drogach, stokach narciarskich czy zamarzniętych stawach i zalewach.
Po takiej dawce informacji nasze ferie zimowe będą z pewnością bezpieczne!
Spotkanie ze strażakami
Dnia 3 stycznia 2019 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję stanąć „oko w oko” ze strażakami. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Skarżysku – Kamiennej pod dowództwem aspiranta sztabowego Pana Rafała Siedleckiego odbyli spotkanie z uczniami klas 0 – VIII. Miało ono na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z radzeniem sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu czy życiu.
Wychowankowie szkoły poznali zasady zachowania się w sytuacji np. zatrucia tlenkiem węgla, korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Strażacy zademonstrowali elementy stroju strażackiego oraz sprzęt gaśniczy.
Wszyscy słuchali w skupieniu i z pewnością zapamiętali wszystko, co ważne.
Dziękujemy Panom Strażakom!
Jasełka
Dnia 21 grudnia 2018 w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klas od 0 do 8 pod opieką p. Małgorzaty Głowali i p. Marka Stępnia.
Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach i scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był żłóbek z dzieciątkiem, a przy nim św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Wszyscy aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Inscenizacja zakończyła się wzajemnym składaniem życzeń oraz wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek.
Wesołych Świąt!!
Najmłodsi w kuleczkowie
Dnia 13.12.2018r. dzieci z oddziału "O" korzystały z atrakcji bawialni "Brykolandia" w Skarżysku - Kamiennej. Wszystkim uczestnikom dopisywał humor i świetnie się bawili. "Brykolandia" zapewniła dzieciom wiele atrakcji, takich jak:
- basen z kulkami
- zjeżdżalnia
- tor przeszkód
- kąciki tematyczne
- animator przebrany za postać z bajki
- dyskoteka z efektami świetlnymi

Uwaga, Uwaga!
Miło nam poinformować, że nasza uczennica klasy VIII - Kinga Lisowska zakwalifikowała się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu z j. polskiego dla uczniów szkół podstawowych. Kingę przygotowywała do konkursu Pani Grażyna Gębska.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w II etapie
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie
Turniej tenisa stołowego
W miniony poniedziałek 10 grudnia 2018 r. z inicjatywy Pani Danuty Zarzyckiej przy olbrzymim zaangażowaniu uczniów klasy VII: Kacpra Ściegiennego, Emila Lisowskiego, Radosława Krzepkowskiego, Huberta Lisowskiego, Dominiki Lisowskiej i Tomasza Woźniaka, nasza szkoła zorganizowała gminny turniej szkół w tenisie stołowym. Oprócz uczniów z naszej szkoły brali w nim udział uczniowie z SP w Bliżynie, przygotowani przez Panią Dorotę Cukrowską i Pana Roberta Jurkiewicza, SP w Mroczkowie przygotowani przez Panią Katarzynę Chrzanowską i SP w Sorbinie przygotowani przez dyr. Henryka Żaka. W przyjaznej, uczniowskiej atmosferze udało się nawiązać nowe sportowe znajomości.
Zwycięzcami zostali uczniowie naszej szkoły
I miejsce SP w Odrowążku
II miejsce SP w Mroczkowie
III miejsce SP w Bliżynie
IV miejsce SP w Sorbinie
Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz słodki poczęstunek.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!